::فهرست::

تاثیر میوه و سبزیجات بر شنوایی

بهداشت گوش و تقویت شنواییتاثیر میوه و سبزیجات بر شنوایی

تاثیر میوه و سبزیجات بر شنوایی

تاثیر میوه و سبزیجات بر شنوایی

بحث بر روی تاثیر نوع تغذیه بر شنوایی زیاد است. استفاده از آنتی اکسیدان ها و به ويژه فولیک اسید که در اسفناج،لوبیا،كلم بروکلی،تخم مرغ،جگر و گردو موجود است،می تواند ریسک وقوع کم شنوایی را تا حدی کاهش دهد.

 آنتی اکسیدان ها با کاهش رادیکال های آزاد در بدن (که می توانند به بافت های عصبی گوش داخلی آسیب بزنند) می توانند در حفظ سلامت گوش موثر باشند. نشان داده شده که منیزیوم موجود در موز،سیب زمینی،کلم بروکلی و ... می تواند در برابر کم شنوایی ناشی از نویز، از گوش محافظت کند.

روی موجود در شکلات تلخ،صدف خوراکی و ...می تواند به سلامت شنوایی کمک کند. مشابه آنتی اکسیدان ها، ویتامین هاي گروه هاي C وE برای کاهش رادیکالهای آزاد و نیز تقویت سیستم ایمنی موثرند و می توانند شانس ابتلای گوش به عفونت ها را کم کنند. امگا3 و ویتامینD که عمدتا در ماهی هايي مثل سالمون و تُن یافت می شوند، نقش عمده ای بر شنوایی دارند.

تحقیقات نشان داده افرادی که هفته ای دوبار از ماهی استفاده می کنند در برابر کم شنوایی ناشی از افزایش سن مقاوم تر هستند. علت اصلی این است که اين عوامل رگ های خونی سیستم گوش را تقویت می کند و مواد مفيد و مغذي را نيز در اختيار گيرنده هاي حساس شنوايي قرار مي دهند.. 

 

 

جهت مشاوره در زمینه ارزیابی شنوایی اطفال , کودکان و بزرگسالان  , سرگیجه و تعادل و همینطور انتخاب بهترین سمعک از لینک تلگرامی زیر استفاده نمائید

کانال تلگرامی شهر سمعک  @ShahreSamak

 

 

 


سمعک هوشمند

سمعک هوشمند

هوش مصنوعی اصطلاحی در دنیای ارتباطات و علوم رایانه ای است که به دنیای مهندسی پزشکی وتجهیزات پزشکی-توانبخشی نیز راه پیدا کرده است.

اگرچه معنای سمعک هوشمند با تعریف آکادمیک هوش مصنوعی تفاوت های بسیاری دارد. سمعک های به اصطلاح هوشمند به رده ای از سمعک های دیجیتال اطلاق می گردد که مدارهای پردازشی ویژه ای داشته و عموما قابلیت  شناسایی سیگنال گفتاری از سایر اصوات زمینه ای و به اصطلاح نویز را  براساس ویژگی های فیزیکی منحصر به فرد سیگنال گفتاری دارا باشند. ..

صفحه   2

کانال تلگرام شهر سمعک

کانال تلگرام شهر سمعک

کانال تلگرامی شهر سمعک  حاوی مطالب آموزشی , پزشکی و روانشناسی  و پاسخگوی شما در زمینه تخصصی شنوایی و سمعک می باشد  ...  جهت مشاهده کانال روی دکمه زیر کلیک کنید ....

 

 


کانال تلگرام شهر سمعک

عضو کانال تلگرام شهر سمعک شوید و سوالهای خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید

کانال تلگرام شهر سمعک , ارائه خدمات آموزشی و مشاوره شنوایی سنجی به مراجعه کنندگان گرامی و انتخاب بهترین نوع سمعک با قیمت سمعک  ...

 

 کلید واژه

تاثیر میوه و سبزیجات بر شنوایی میوه و سبزیجات و شنوایی دستگاه شنوایی