منو شهر سمعک

قیمت سمعک

های مختلف قیمت سمعک

قیمت سمعک

 قیمت انواع سمعک

هرچه تکنولوژی و امکانات سمعک پیشرفته‌تر باشد، قیمت سمعک بالاتر خواهد بود. لازم به ذکر است آنچه قیمت سمعک را تعیین می‌کند فقط ميزان و نوع کاهش شنوایی افراد نيست بلكه نيازهاي ويژه هر كاربر و عوارض جانبی کاهش شنوایی و بسیاری از عوامل دیگر فردی مثل سن و شغل و ... نیز در انتخاب سمعک مناسب و در نتيجه قيمت سمعک موثر هستند.

چهت مشاوره درباره انتخاب بهترین سمعک و متناسب از طریق لینک زیر وارد کانال تلگرامی شهر سمعک شوید .

کانال تلگرامی شهر سمعک  @ShahreSamak


لیست قیمت انواع سمعک در این جدول مشاهده بفرمائید ( به صورت دوره ای به روز رسانی می شود(

لیست قیمت انواع سمعک

 

مشخصات (حدود قیمت ( هزار تومان رده سمعک
(دیجیتال / سیستم حذف فیدبک / سیستم شناسائی گفتار با سیستم ضد آب (نانو ۵۵۰ - ۱/۲۰۰ *
دیجیتال هوشمند/ سیستم حذف فیدبک پیشرفته/ سیستم شناسایی گفتار/ با پوشش نانو(ضدآب)/ دارای سایز رسیور داخل گوشی/ دارای مدل های سوپرپاور/ جهت داری میکروفون ها/ سیستم کاهش نویز باد/ دارای سیستم صوت درمانی وزوز/وایرلس اولیه ۱/۴۰۰ - ۲/۷۰۰ **
دیجیتال هوشمند/ سیستم حذف فیدبک پیشرفته/ سیستم شناسایی گفتار/ با پوشش نانو(ضدآب)/ دارای سایز رسیور داخل گوشی/ جهت داری میکروفون ها/ سیستم کاهش نویز باد/ دارای سیستم صوت درمانی وزوز/وایرلس پیشرفته/ارتباط دوگوشی و بی سیم سمعک ها ۲/۸۰۰ - ۳/۷۰۰ ***
دیجیتال هوشمند/ سیستم حذف فیدبک پیشرفته/ سیستم شناسایی گفتارپیشرفته/ دارای سایز رسیور داخل گوشی/ با پوشش نانو(ضدآب)/دارای مدل های سوپرپاور/ جهت داری پیشرفته میکروفون ها/ سیستم کاهش نویز باد پیشرفته/ دارای سیستم صوت درمانی وزوز/ وایرلس پیشرفته/ ارتباط دوگوشی و بیسیم سمعک ها/ سیستم مکان یابی دقیق و ویژه/ ارتباط مستقیم با تلفنهای هوشمند ۴/۰۰۰ - ۵/۰۰۰ ****
دیجیتال هوشمند/ سیستم حذف فیدبک بسیار پیشرفته/ سیستم شناسایی گفتار بسیار پیشرفته/دارای سایز رسیور داخل گوشی/ با پوشش نانو(ضدآب)/دارای مدل های سوپرپاور/ جهت داری پیشرفته میکروفون های دو سمعک با هم/ سیستم کاهش نویز باد پیشرفته/ دارای سیستم صوت درمانی وزوز/ وایرلس پیشرفته/ ارتباط دوگوشی و بیسیم سمعک ها/ ارتباط مستقیم با تلفنهای هوشمند/ سیستم مکان یابی دقیق و منحصر به فرد برای هر کاربر/ امکانات تنظیمی بالا ۷/۰۰۰ - ۱۰/۰۰۰ *****قیمت سمعک بر چه اساس تعیین می‌شود؟؟؟

 

-ميزان تكنولوژی و امکانات جانبی سمعک

-نوع سمعک: سمعک وايرلس، سمعک ضدآب، سمعک نامرئي، سمعک هوشمند، سمعک ديجيتال و

-زمان و تخصص لازم براي تجويز سمعک مناسب و تنظيم دقيق آن

-نوع گارانتي و خدمات پس از فروش سمعک كه يكي از عوامل بسيار مهم در تعيين قيمت سمعک به عنوان يک پروتز پزشكي مورد نياز در افراد دچار كم شنوايي است.

-لوازم جانبي كمک شنيداری مورد نياز هر كاربر كه بسته به سن و شغل و نيازهاي شنيداری هر فرد براي كاربرد آسان تر تلفن و تلويزيون و دريافت واضح مكالمات در جلسات و سمينارها  براي فرد انتخاب ميشود نيز در قيمت سمعک موثر خواهند بود و ...

در حوزه هزینه ها و قیمت سمعک نیز تلاش شده است تا سمعک ها در رده های قیمتی متفاوت و متناسب با سطوح مختلف توانایی های مالی افراد، در دسترس باشد و مسلما هر چه تکنولوژی های پیشرفته تری در سمعک وجود داشته باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

سایزهای مختلف سمعک ها از سایزهای مینیاتوری کاملا داخل مجرایی و اصطلاحا نامرئی تا مدل های پیشرفته و ظریف رسیور داخل مجرایی و مدل های پشت گوشی نیز ارائه گردیده است تا بهترین و متناسب ترین سایز سمعک برای هرکاربر انتخاب و تجویز گردد.

اما علیرغم تمام این پیشرفت ها در دنیای تکنولوژی و سمعک، همچنان کمتر از نیمی از مبتلایان به کاهش شنوایی از سمعک استفاده می کنند و این کم توجهی به کم شنوایی عواقب شناختی چون اختلالات حافظه و توجه، عواقب روانی چون افسردگی، انزوا یا پرخاشگری و عواقب اجتماعی و شغلی را به دنبال داشته و گاه تاخیر در دریافت به موقع سمعک و تعلل در کمک به دریافت مناسب محرکات صوتی و گفتاری، عواقب و صدمات جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

توجه به انجام بررسی های شنوایی، تشخیص و توانبخشی به موقع اختلالات شنوایی، در گروه نوزادان-کودکان و گروه سالمندان، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اما در مجموع با توجه به تكنولوژی پيچيده به كار رفته در سمعک هاي پيشرفته، تخصصی بودن دانش تجويز و تنظيم آن، خدمات پس از فروش سمعک و مجموع عوامل ذكر شده در كنار تعداد بسيار پايين توليد ساليانه سمعک كه خود موجب افزايش قيمت سمعک ميشود، نميتوان سمعک را كه با بهبود توانمندي هاي شنيداري فرد، موجب بهبود توانايي هاي ارتباطي و شناختي كاربران گرديده و احتمال عوارضي چون ضعف حافظه و اختلال توجه و افسردگي و ... را در كم شنوايان ميكاهد، يک پروتز گران قيمت دانست بلكه بايد آن را به منزله سرمايه گذاري ارزشمندي در بهبود سلامت جسمي و رواني دانست.

:  مزایای استفاده از سمعک دو گوشی عبارت است از

توانایی جهت یابی اصوات بهتر می‌شود فهم گفتار در محیط‌های پر سر و صدا بهبود می‌یابد

صداها بهتر و راحت تر شنیده می‌شوند

درک گفتار در مکالمه‌های گروهی افزایش می‌یابد کیفیت صدا بهتر می‌شود

سمعک  ها انواع مختلفی دارند که در آنها تکنولوژی های  متفاوتی تعریف و تعبیه شده است. این تکنولوژی ها همگی در راستای بهبود کیفیت و وضوح صدای دریافتی توسط کاربر سمعک و نیز افزایش راحتی  استفاده از آنهاست. بر اساس این عوامل،قیمت  سمعک  ها متفاوت می گردد.

این عوامل عبارتند از:

✳️ نوع سیستم حذف فیدبک بکار رفته در سمعک. سمعک  های با تکنولوژی بالاتر از سیستم حذف فیدبک پیشرفته تری برخوردارند. فیدبک گیری دقیق  و مناسب در سمعک ها باعث می شود نگرانی کاربران سمعک  درباره  سوت سمعک بطور کامل مرتفع گردد.

✳️سیستم صوت درمانی وزوز. چنانچه فردی علاوه بر کم  شنوایی،دچار وزوز گوش نیز باشد،توصیه می گردد  از سمعکی استفاده نماید  که مجهز به سیستم صوت درمانی وزوز باشد.

✳️جهت داری میکروفون های سمعک. یکی از تکنولوژی های  مهم و کاربردی در سمعک ها،ویژگی جهت داری می باشد که باعث بهبود  درک گفتار و تمایز  گفتار به ویژه در محیط های  پر سروصدا می گردد. در سمعک های رده بالاتر،تکنولوژی جهت داری بسیار پیشرفته تری به کار  گرفته شده است.

✳️امکانات وایرلس در  سمعک  ها.

آنچه که یک سمعک را به طور کامل wireless میسازد استفاده از تکنولوژی 2.4GHz است. در سمعک های wireless کمپانی Beltone از تکنولوژی 2.4GHz استفاده میشود که برخی از مزایای ارتباط وایرلس به ویژه در بستر 2.4GHz به شرح زیر هستند:

 

-تنظیم بی سیم سمعک ها

-بهبود کیفیت صوت با ارتباط دوگوشی (e2e)سمعک ها

-بهبود  مکان یابی

- ارتباط مستقیم،با سرعت و کیفیت بالای انتقال صوت، با اکسسوری هاو دستگاه های صوتی (تلفن و تلویزیون و موبایل،ميني ميكروفون و ...)به منظور افزايش چشمگير بهبود درک گفتار با حداقل هزينه برای كاربران سمعک

 

-لزوم استفاده از اكسسوری ها يا دارا بودن پوشش مقاوم به آب و گرد-غبار يا سايز سمعک نيز از جمله ديگر موارد تاثيرگذار بر قيمت نهايي سمعک هستند.

 

در نهايت شنوايي شناس، بسته به ميزان، نوع و شكل كم شنوايي  هر فرد و نيازهاي شنيداری وی در محيط كار و زندگی، تكنولوژی های مورد نياز وی را انتخاب كرده و سمعک متناسب با نيازهای هرفرد را كه ممكن است به لحاظ تكنولوژی های مختلف از لحاظ قيمتی  نيز با يكديگر متفاوت باشند، براي هر كاربر، تجويز و تنظيم ميكند.

بهترین سمعک

بهترین سمعک از دید کاربران سمعک

بهترین سمعک از دید کاربران سمعک , سمعکی می باشد که بتواند از نظر کیفیت ایجاد ورودی صدا و حس زیبایی شناختی نیازهای کاربر سمعک را مرتفع کند در این میان آن چیزی که حائز اهمیت  می باشد این است که انتخاب بهترین سمعک برای کاربر و متناسب با نیاز شخص بوسیله شنوایی شناس انجام می شود

و شنوایی شناس بعد از انجام  آزمون های ادیومتری و بررسی آن و با توجه به شرایط خاص فرد کم شنوا بهترین مارک سمعک با تکنولوژی به روز را به کاربر سمعک پیشنهاد می دهد درحال حاضر تمامی برندهای سمعک دارای کیفیت تقریبا یکسانی می باشند اما در این میان برند سمعک بلتون با دارا بودن تنوع بسیار زیاد در محصولات و کیفیت مثال زدنی و همچنین خدمات پس از فروش گسترده در ایران از جایگاه مناسبی در میان کمپانی های تولید کننده  سمعک برخوردار می باشد .

بررسی قیمت انواع سمعک

هنگامی  که فردی دچار  کم  شنوایی می شود و کم  شنوایی  وی به گونه ای می باشد که با توجه به تشخیص شنوایی شناس نیاز  به استفاده از سمعک دارد،آنگاه بایستی سمعک برای وی تجویز گردد. عوامل  مختلفی در تجویز سمعک برای هر فرد باید مورد بررسی قرار گیرند. پس از انجام ارزیابی  های شنوایی و ادیولوژیکی و بررسی شرایط سنی،اشتغال،جنسیت،وضعیت اجتماعی و اقتصادی و تحصیلی و ارتباطی بیمار،مناسب ترین سمعک برای  بیمار تجویز می گردد.

یکی از مهم ترین عوامل در  تجویز سمعک،قیمت سمعک می باشد. فاکتورهای تاثیرگذار بر تعیین قیمت سمعک عبارتنداز: نوع سمعک،سایز سمعک ،تکنولوژی سمعک و لوازم جانبی کمک شنیداری تجویز شده همراه سمعک.

سمعک ها  در  سایزهای مختلف ساخته می شوند: سمعک نامرئی،سمعک داخل کانال، سمعک پشت گوشی و سمعک های رسیور داخل کانال(RIE). هر سایز از سمعک ها  دارای  قیمت های متفاوتی می باشد.

تکنولوژی سمعک یکی از موثرترین عوامل  در تعیین قیمت  سمعک می باشد. هدف از استفاده از تکنولوژی های مختلف در سمعک ها بهبود عملکرد شنیداری افراد کم  شنوا و راحتی این افراد برای حداکثر  استفاده از توانایی های شنیداری شان می باشد. هر چه  تکنولوژی سمعک بالاتر  و پیشرفته تر باشد،قیمت سمعک  نیز  بالاتر خواهد بود. برخی از این تکنولوژی ها عبارتند از سیستم حذف سوت سمعک،سیستم کاهنده نویز زمینه و نویز باد،سیستم جهت داری و تشخیص گفتار و...

لازم  به ذکر است که تمامی سمعک های بلتون از آنالوگ تا  سمعک ها هوشمند دارای تکنولوژی نانو (HPF80) بوده و مقاوم  به  آب،گرد و غبار،رطوبت و جرم گوش می باشند. این تکنولوژی باعث افزایش قیمت سمعک های بلتون نمی گردد.

سمعک های آنالوگ در  پایین ترین رده قیمتی قرار دارند. این سمعک  ها دارای پردازش آنالوگ  بوده و تنظیم آن ها بصورت دستی انجام می گردد. سمعک  دیجیتال در رده بالاتری نسبت به  آنالوگ  قرار می گیرد. این سمعک ها  پردازش دیجیتال دارند  و تنظیم آن ها از طریق کامپیوتر انجام می گردد. سمعک های وایرلس و هوشمند در بالاترین رده  به  لحاظ تکنولوژی قرار گرفته و قیمت بالاتری دارند.

  


سمعک نامرئی

سمعک نامرئی

یکی از سایزهای مورد علاقه بسیاری از کاربران، سایز کاملاً داخل مجرای گوش  یا سایز داخل کانالی ویژه ای است که در عمق مجرای شنوایی خارجی و در نزدیکی پرده گوش قرار می گیرد که به این دو سایز سمعک که به راحتی توسط اطرافیان دیده نمی شود، اصطلاحاً سمعک نامرئی گویند...  

صفحه   2

کانال تلگرام شهر سمعک

کانال تلگرام شهر سمعک

کانال تلگرامی شهر سمعک  حاوی مطالب آموزشی , پزشکی و روانشناسی  و پاسخگوی شما در زمینه تخصصی شنوایی و سمعک می باشد  ...  جهت مشاهده کانال روی دکمه زیر کلیک کنید ....

 

 


کانال تلگرام شهر سمعک

عضو کانال تلگرام شهر سمعک شوید و سوالهای خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید

کانال تلگرام شهر سمعک , ارائه خدمات آموزشی و مشاوره شنوایی سنجی به مراجعه کنندگان گرامی و انتخاب بهترین نوع سمعک با قیمت سمعک  ...

 

 


درمان وزوز گوش

درمان وزوز گوش

درمان وزوز گوش به روش صوت درمانی  ...

 

 


درمان وزوز گوش

قیمت انواع سعک بلتون " برند برتر "

قیمت انواع سمعک بلتون در سایت  نمایندگی رسمی سمعک بلتون  مشاهده کنید   ...

 

 


باتری سمعک

باتری سمعک

باتری سمعک در ۴ سایز و در برندهای مختلف در ایران موجود است. سایز باتری سمعک بر اساس سایز سمعک متغیر است. به این حالت که سمعک های پشت گوشی بیشتر باتری های بزرگتر و سمعک های داخل گوشی اغلب باتری های کوچکتر دارند  ...

 

 


قیمت سمعک

سمعک وایرلس

لیست قیمت انواع سمعک در این جدول مشاهدا بفرمائید ( به صورت دوره ای به روز رسانی می شود(...  

 

 کلید واژه

قیمت سمعک نامرئی قیمت انواع سمعک قیمت سمعک قیمت سمعک دیجیتال قیمت سمعک هوشمند قیمت سمعک وایرلس