سمعک : سمعک نامرئی دیجیتال :: سمعک دیجیتال
منو شهر سمعک

سمعک دیجیتال

سمعک دیجیتال تحول دنیای سمعکسمعک دیجیتال

Nature

سمعک دیجیتال

از اواخر دهه ۱۹۸۰ میلادی، سمعک های دیجیتال وارد بازار سمعک و وسایل کمک شنیداری شدند.

این سمعک ها در واقع رایانه های قابل حمل و کوچکی هستند که اصوات محیطی را نمونه برداری کرده و با دیجیتال کردن این اطلاعات، با استفاده از پردازشگرهای قابل تنظیم خود، تقویت و تغییرات لازم در صدا را ایجاد میکنند تا هر کاربر با توجه به میزان کم شنوایی و نیازهای شنیداری خود ، بهترین صدا و کیفیت گفتار را از سمعك ديجيتالخود دریافت کند.

سمعک های دیجیتال در سایز های مختلف از جمله سمعک پشت گوشی، سمعک داخل گوشی، سمعک نامرئی و سمعک رسیور داخل کانال در اختیار قرار دارد و شنوایی شناس، سمعک مناسب را برای هر کاربر تجویز و مشخصات پردازشی آن را نیز تنظیم می کند.

پیشرفت های روزافزونی در سمعک دیجیتال چه از لحاظ سخت افزاری و چه از لحاظ نرم افزاری صورت میپذیرد و انواع سمعک هوشمند، سمعک وایرلس و ... ناشی از همین پیشرفت های اعمال شده بر سمعک دیجیتال اولیه می باشد.

بنابراین سمعک دیجیتال نوعی کامپیوتر قابل حمل است. از آنجائی که در سمعک دیجیتال از پردازش دیجیتالی سیگنال به عنوان نوعی تکنیک نمونه گیری استفاده می شود، دیگر به بخش های سخت افزاری موجود در سمعک های مرسوم (مثل ترانزیستور، مقاومت، خازن و دیود) نیازی نیست. سمعک های دیجیتال شایع ترین نوع سمعک های مورد استفاده در سراسر دنیا هستند که هر روز، پیشرفته تر شده و امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهند

سمعک دیجیتال در فرکانس های مختلف توانایی تقویت متفاوت دارد.

پیشتر با شما درباره سمعک های دیجیتال و دلیل ساخته شدن آنها را صحبت کردیم. به هر مجموعه فرکانسی که شنوایی شناس می تواند به صورت جداگانه در سمعک تنظیم کند و یا تقویت متفاوتی از آن در سمعک ارائه دهد کانال گفته می شود. بی تردید هر چه تعداد کانال سمعک بیشتر باشد تنظیم دقیق تری نسبت به وضعیت شنوایی فرد کم شنوا بدست خواهد آمد ، اما برای هر نوع کم شنوایی نیازی به تعداد بسیار زیاد کانال نیست. این امر را به شنوایی شناستان بسپارید تا بهترین سمعک را بر اساس کم شنوایی شما پیشنهاد دهد.

بنابراين میتوان گفت، یکی از مهمترین مزایای سمعک های دیجیتال نسبت به نسل قدیمی تر سمعک های آنالوگ، توانایی تطبیق بهتر با نیازهای شنیداری هرکاربر است.

با کاربرد سمعک دیجیتال، نه تنها متخصص شنوایی شناس، قادر به تنظیم جداگانه صدای سمعک در هر باند فرکانسی می باشد بلکه میتواند برای محیط های مختلف و سطوح شدتی متفاوت نیز، تنظیمات متفاوتی را در نوع عملکرد میکروفون، میزان تقویت بلندگو سمعک دیجیتال و ... ایجاد کند تا کاربر سمعک بتواند بهترین شنوایی را بسته به میزان کاهش شنوایی خود و بسته به محیط های مختلفی که در آن قرار میگیرد، در اختیار داشته و راحتی شنیداری را تجربه کند.

سمعک دیجیتال، عنوانی کلی برای تمامی سمعک هایی است که حائز ویژگی های اولیه ذکر شده هستند، اما سمعک های دیجیتال مختلف در برندهای مختلف، تکنولوژی ها و توان های پردازشی متفاوتی دارند که در طول سالیان، دستخوش تغییر و پیشرفت بوده اند.

سمعک های دیجیتال بلتون با بالاترین سرعت پردازشی، حداقل تاخیر ممکنه و ویژگی های منحصر به فرد دیگر، رضایتمندی کاربران سمعک را در سراسر دنیا ایجاد کرده اند.

 .


Norway

قیمت سمعک

لیست قیمت انواع سمعک در این جدول مشاهدا بفرمائید ( به صورت دوره ای به روز رسانی می شود(...

صفحه   2

کانال تلگرام شهر سمعک

کانال تلگرام شهر سمعک

کانال تلگرامی شهر سمعک  حاوی مطالب آموزشی , پزشکی و روانشناسی  و پاسخگوی شما در زمینه تخصصی شنوایی و سمعک می باشد  ...  جهت مشاهده کانال روی دکمه زیر کلیک کنید ....

 

 


سمعک نامرئی

سمعک ها وسایل کمک شنیداری هستند که در سایزها و شکل های متفاوت ارائه می شوند. شنوایی شناسان با توجه به ویژگی های شنوایی هر فرد، شکل و اندازه کانال گوش، درنظر گرفتن نکات مربوط به زیبایی شناختی و ... بهترین سایز را برای هر فرد توصیه می کنند. ... Tags

سمعک دیجیتال سمعک سمعک دیجیتالی