انواع باتری سمعک -- طول عمر باتری سمعک
منو شهر سمعک

باتری سمعک

و انواع باتری سمعک در شهر سمعک باتری سمعک

باتری سمعک

باتری سمعک

باتری سمعک در ۴ سایز و در برندهای مختلف در ایران موجود است.

سایز باتری سمعک بر اساس سایز سمعک متغیر است. به این حالت که سمعک های پشت گوشی بیشتر باتری های بزرگتر و سمعک های داخل گوشی اغلب باتری های کوچکتر دارند. بنابراین معمولا مصرف باتری در سمعک های پشت گوشی بسیار کمتر از سمعک های داخل گوشی و نامرئی است. در وافع طول عمر باتری سمعک ارتباط مستقیم با سایز باتری دارد.

بزرگترین باتری که تنها در سمعک های پشت گوشی کاربرد دارد باتری شماره ۶۷۵ است. رنگ حلقه های باتری ۶۷۵ آبی رنگ است و یا رگه هایی از رنگ آبی دارد. در واقع از دیر باز رنگ سازمانی باتری ۶۷۵ آبی بوده است. طول عمر این باتری بیش از سایر باتری های سمعک و بین ۳ تا ۴ هفته بسته به برند باتری و البته نوع سمعک دارد.

سایز بعدی باتری شماره ۱۳ است. در حال حاضر این سایز باتری به بیشتر انواع سمعک پشت گوشی می خورد. رنگ سازمانی آن نارنجی است و طول عمر متوسط آن بین ۲ تا ۳ هفته بسته به نوع سمعک (هوشمند یا دیجیتال بودن) و قدرت تنظیم شده بر روی سمعک متغیر است.

سایز ۳۱۲ با رنگ سازمانی قهوه ای ، این سایز باتری در سمعک های پشت گوشی بسیار کوچک و یا داخل گوشی ها مصرف داشته و طول عمر آن بین ۱۰ تا ۱۵ روز است.

کوچکترین سایز باتری سمعک سایز شماره ۱۰ است. برای سمعک های نامرئی از این باتری استفاده می شود. رنگ سازمانی آن زرد و طول عمر آن بین ۳ تا ۷ روز است.

نکاتی درباره طول عمر باتری سمعک :

همانگونه که پیشتر اشاره شد در زمینه طول عمر باتری با متغیر های مختلفی روبه رو هستیم

۱-سایز باتری : هرچه سایز باتری سمعک بزرگتر باشد طول عمر آن بیشتر است.

۲-کیفیت سمعک : مصرف باتری در سمعک های هوشمند و پیشرفته به دلیل امکانات بیشتر و درگیری بیشتر میکرو پروسسورها بیشتر از مدل سمعک های معمولی تر و دیجیتال است. بیشترین میزان مصرف باتری در مدل های وایرلس دیده می شود. امکانات بی نظیر و کیفیت بسیار مطلوب سمعک های وایرلس نیاز به مصرف انرژی بیشتر دارد پس دقت داشته باشید مصرف زیاد باتری همیشه ناشی از مشکل نبوده و گاهی دلیل بر قابلیت های بالای سمعک شماست. اما در کل اگر مصرف باتری سمعک شما بیش از اندازه ی مورد انتظار شماست با شنوایی شناس تجویز کننده سمعک مشورت نمایید.

۳-اندازه کم شنوایی : هر چه کم شنوایی شما بیشتر باشد سمعک با قدرت بیشتری تنظیم می شود. این قدرت بیشتر طبیعتا نیاز به انرژی بیشتری داشته و در نتیجه مصرف باتری سمعک بیشتر می شود.

۴-زمان مداوم مصرف : هر چه مدت زمانی که سمعک به صورت مداوم روشن است بیشتر باشد طول عمر سمعک کمتر می شود. برای نمونه اگر طول عمر پیش بینی شده(درج شده روی حلقه سمعک) ۱۸۰ ساعت است ، درصورتیکه بی وقفه سمعک روشن باشد شاید به کمتر از ۱۱۰ ساعت برسد اما درصورتیکه در ساعاتی (برای مثال در زمان خواب) از باتری استفاده نشود(سمعک خاموش باشد) به همان ۱۸۰ خواهد رسید.

۵-رطوبت و دما : در محیط های گرم و مرطوب عموما طول عمر باتری سمعک کاهش می یابد.

توضیح : مصرف باتری از لحظه کندن برچسب پشت باتری آغاز می شود. بنابراین این تصور که با استفاده نکردن از سمعک مصرف باتری آن کمتر می شود چندان درست نیست. و پس از جدا شدن برچسب حداکثر تا مدت زمان درج شده روی حلقه باتری فعال خواهد بود

نکته : برای افزایش طول عمر باتری سمعک به محض کندن برچسب پشت باتری آنرا در سمعک نگذارید. همیشه پس از برداشتن برچسب ، دو دقیقه باتری را در معرض هوا قرار دهید تا طول عمر باتری به حالت بهینه برسد.

  


سمعک نامرئی

سمعک نامرئی

یکی از سایزهای مورد علاقه بسیاری از کاربران، سایز کاملاً داخل مجرای گوش  یا سایز داخل کانالی ویژه ای است که در عمق مجرای شنوایی خارجی و در نزدیکی پرده گوش قرار می گیرد که به این دو سایز سمعک که به راحتی توسط اطرافیان دیده نمی شود، اصطلاحاً سمعک نامرئی گویند...  

صفحه   2

کانال تلگرام شهر سمعک

عضو کانال تلگرام شهر سمعک شوید و سوالهای خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید

کانال تلگرام شهر سمعک , ارائه خدمات آموزشی و مشاوره شنوایی سنجی به مراجعه کنندگان گرامی و انتخاب بهترین نوع سمعک با قیمت سمعک  ...

 

 


درمان وزوز گوش

درمان وزوز گوش

درمان وزوز گوش به روش صوت درمانی  ...

 

 


درمان وزوز گوش

قیمت انواع سعک بلتون " برند برتر "

قیمت انواع سمعک بلتون در سایت  نمایندگی رسمی سمعک بلتون  مشاهده کنید   ...

 

 


کانال تلگرام شهر سمعک

کانال تلگرام شهر سمعک

کانال تلگرامی شهر سمعک  حاوی مطالب آموزشی , پزشکی و روانشناسی  و پاسخگوی شما در زمینه تخصصی شنوایی و سمعک می باشد  ...  جهت مشاهده کانال روی دکمه زیر کلیک کنید ....

 

 


قیمت سمعک

سمعک وایرلس

لیست قیمت انواع سمعک در این جدول مشاهدا بفرمائید ( به صورت دوره ای به روز رسانی می شود(...  

 

 کلید واژه

طول عمر باتری سمعک انواع باتری سمعک باتری سمعک بهترین باتری سمعک